Byznys

Bourací práce nechte na profesionálech


Zdědili jste po předcích venkovskou usedlost, jejíž součástí je i několik hospodářských budov? Pak se můžete pustit do podnikání a využívat prostory například jako sýpku, sklad zemědělských strojů anebo místo pro uskladnění ovoce a zeleniny, ale nemáte-li zájem, chuť ani předpoklady být tímto způsobem výdělečně činní, může se vám plocha pozemku hodit k něčemu zcela odlišnému, například tu vytvoříte okrasnou zahradu a vyzdobíte ji sochařskými plastikami a uspořádáte tu prodejní výstavu svých uměleckých skvostů.

demolice domu

Váš smělý projekt rekultivace pozemku můžete zahájit i v zimě. V této době je to vhodné i k demolici budov, zejména těch, jejichž obvodové zdivo a krovy jsou již chatrné, a určené ke stržení. Bourací práce ceník vyklizenirychle.cz vás tedy bude zajímat jako jedna z prvních položek této činnosti, a na ní pak můžete navázat bagrováním a srovnáváním terénu a zjara pak výsadbou travnatých ploch a okrasných dřevin.

stará půda

Někteří lidé mají tendenci pustit se do bouracích prací sami, domnívají se, že popadnou do ruky pětikilovou palici a budou se s ní kolem sebe ohánět, až budou cihly a kámen padat na zem s velkým rachotem. Jenže toto se může týkat jen určitého segmentu stavebních materiálů a konstrukčních řešení, berte v potaz, že jsou tu komíny, střešní vazníky, těžká střešní krytina, příčky a stropy, a když někde uděláte chybu, zavalí vás to, jako při bombardování. Těžká zranění s následkem smrti tu nejsou výjimečná a v tomto směru nemá smysl zbytečně riskovat.

Další problém je i fyzická kondice, některé ruční práce vyžadují nejen zručnost, ale i potřebný svalový fond, výdrž a kondici. Jinými slovy, nejste-li na tuto práci zvyklí a trénovaní, můžete utrpět nejen úraz, ale i onemocnět z důvodu přetíženého imunitního systému. Svěřit demoliční práce většího rozsahu se zkrátka vyplatí do rukou profesionálů.