Byznys

Elektrikář (nejen) z Prahy 4 je kvalifikovaný odborník


Když zajdete do některého z hobby marketů, a projdete se tam napříč regály se zbožím, objevíte tu i oddělení elektro a v něm různé jističe, vypínače, zásuvky, kabely, nářadí, měřáky a další pomůcky a elektroinstalační prvky, až vás z té bohatosti sortimentu bude přecházet zrak. Jestliže se řadíte mezi kutily, kteří si rádi zhotovují většinu věcí v domácnosti sami, může vás to svádět naházet do nákupního košíku kde co, protože vás zrovna napadlo, že byste mohli konečně opravit ten prasklý vypínač v koupelně, a protáhnout zásuvku v ložnici o kus dál až k nočnímu stolku, aniž byste tu museli tahat prodlužovací šňůru.

elektrikářské kleště

To vše je samozřejmě chvályhodné, a je dobře, že se zajímáte o zlepšení komfortu v obytném prostoru, ale nemělo by to být na úkor bezpečnosti vaší a dalších členů rodiny. Od toho tu máme elektrikáře z Prahy 4, kteří nestudují svůj obor náhodou, a nemají také náhodou platný certifikát pro výkon své profese. Elektrikářské řemeslo totiž patří mezi nejobtížnější a také nejzodpovědnější.

nářadí elektrikáře

I drobná chyba se vymstí – jestliže se amatér pustí do instalace nových zásuvek, nakoupí v hobby marketu kabely i samotné zásuvky, vyseká ve zdi drážku a pak tam kabel zasádruje, může to být v zásadě naprosto v pořádku, až na jednu věc – pokud je průřez kabelu příliš tenký a neodpovídá předpisům, zátěž obvodu elektrickým spotřebičem způsobí, že se kabely přehřejí, propálí se izolace, dojde ke zkratu a následný elektrický oblouk zapálí hořlavé předměty opodál, a vyhořet jen kvůli takové fatální chybě vás určitě bude nadosmrti mrzet.

Kvalifikovaný elektrikář se takových fatálních chyb nedopouští a ani nesmí. Buďte proto prozíraví a svěřujte tyto práce jen tomu, kdo je skutečný odborník, a ne kutil, který se učí za pochodu, a který si sice rád hraje a tvoří, ale v podstatě plně nerozumí tomu, co dokáže elektrický proud v nainstalovaných obvodech.