Produkty

Jak obnovit tvorbu testosteronu


Také se řadíte k mužům středního věku, kterým se snížila tvorba testosteronu, což se projevuje například problémy s erekcí nebo nedostatečnou pracovní výkonností a neschopností alespoň rekreačně sportovat a nabrat svalovou hmotu? Roste vám pivní pupek a namísto touhy po sexu a přirozeném tělesném pohybu poleháváte na gauči a sledujete fotbal jen v televizi? Máte-li zájem tuto neblahou situaci změnit, měli byste se pídit po příčinách vašeho neutěšeného stavu.

činky v posilovně

Příčiny ztráty tvorby testosteronu hledejme v první řadě sami v sobě, v kvalitě stravy a v přístupu ke stresu. Jestliže se budete stále ládovat fastfoodem, bílým pečivem, salámy a dalšími masitými pokrmy, cukrovinkami z rafinovaného cukru a alkoholem, neočekávejte nic dobrého. To samé se vztahuje na stresové vlivy, s těmi musíte rázně zatočit a stresu se důsledně vyhýbat. Naštěstí existují pomocníci, kteří hladinu testosteronu pozvednou a zajistí hormonální rovnováhu. Říká se jim adaptogeny, protože adaptují lidské tělo na stresové vlivy tím, že blokují nadměrný výskyt stresových hormonů v krevním řečišti.

nakládací činky

K nejznámějším adaptogenům patří korejský a indický Ženšen, ten indický známe pod názvem Ashwagandha. Do rodiny Ženšenů patří i Ženšen peruánský – Maca peruánská a Ženšen sibiřský – Eleuterokok. Možná jste také zaslechli něco o rostlině Brahmi (Bacopa monnieri), o Rozchodnici růžové a také o Kotvičníku zemním (Tribulus terrestris). Každá z těchto bylin vykazuje své specifické účinky, ale všechny mají jedno společné – ztlumit produkci kortizolu a adrenalinu, které stojí za většinou civilizačních onemocnění, pokud se jim povolí nadměrný výskyt z důvodu chronického stresu.

Výhodou adaptogenů je fakt, že to nejsou drogy, nevzniká na nich závislost, a jsou to bylinky prozkoumané mnohaletým užíváním po dobu několika tisíc let. Při doporučeném dávkování v touze, jak získat testosteron https://www.army-nutrition.cz/testosteron-boostery/, nevykazují takřka žádné vedlejší účinky.