Byznys

Je lepší úklidová firma nebo známá na úklid?


Jednou z věcí, nad kterými mnoho začínajících podnikatelů příliš nepřemýšlí, je mimo jiné také úklid kancelářských prostor. I ten je však potřeba vyřešit, pokud mají zůstat reprezentativní. Ale jak? Jistě, můžeme to dát za povinnost zaměstnancům, kteří v oněch kancelářích pracují, avšak to znamená méně času na jejich skutečnou práci. Mnohem lepší je tedy najmout jiného člověka.

čištění koberce

Zde však přicházíme k dilematu – byla by vhodnější úklidová firma nebo známá na úklid modryzralok.cz, která je například v důchodu a chce si trochu přivydělat? Tuto otázku není tak snadné zodpovědět, neboť obě varianty mají svá pro i proti.

Pokud najmeme nějakou paní na úklid, pak nás to vyjde obvykle podstatně levněji, což je něco, co ocení snad všichni podnikatelé. Není tedy divu, že často volí právě tuto možnost. Co však již nedodají je fakt, že s výsledky nejsou často příliš spokojeni – mnohokrát se stane, že paní na úklid opomene některé kouty, případně použije nevhodné přípravky, které povrch například koberce poničí.

paní na úklid

Na druhou stranu u profesionální firmy, byť je dražší, máme jistotu, že její pracovníci vědí, co dělají. A v případě, že nastane nějaký problém (což se může stát i v tomto případě), máme na koho se obrátit a u koho se domoci nápravy.

Kterou možnost tedy zvolit? To záleží jak na našich možnostech tak i na tom, co vlastně potřebujeme. Pokud máme kanceláře, ve kterých přijímáme skutečně důležité a vážené klienty, pak je jasné, že profesionální firma je tím, na koho bychom se měli obrátit. V případě, že se jedná jen o malou prodejnu, kam chodí pouze běžní zákazníci http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/pocet-podnikatelu-v-cr-letos-stoupl-o-18-000-na-999-000/1550226 není potřeba až tak lpět na dokonalé čistotě.

Pak jsou tu také naše finanční možnosti. Zde musíme zvážit, jakou částku si můžeme dovolit platit, a podle toho se zařídit. Rozhodně totiž nestojí za to, aby nás úklid přivedl k bankrotu. Neudělejme tedy tuto chybu.