Byznys

Problémy se zády


Části lidí se nechtělo pracovat rukama a raději zvolili zaměstnání vsedě. Bohužel to obec není vhodná varianta pro celkový zdravotní stav. Záda jsou oporou celého těla a pokud nejsou v pořádku, máme problémy s kyčlemi, koleny a ozývají se i potíže třeba s rameny. Péče o záda by měla být naprostým základem, kterému by se měli věnovat všichni – ti kteří pracují rukama, i ti kteří celou pracovní dobu prosedí u počítače v kanceláří.

bazén plavání

Většina lidí se mimo běžný pohyb nehýbe a nesportují. Je jasné že je člověk každý den unavený z práce ale alespoň se protáhnout a udělat pár cviků právě na záda by měl každý. Ordinace lékařů a fyzioterapeutů potom plní lidé, kteří od nich čekají zázraky. Jenže ty nepřichází, protože lidé sami zanedbávají preventivně péči. Přitom stačí tak málo. Nemusíte se snažit o to být vrcholovým sportovcem, ale alespoň nějaký pohyb je důležitý.

Nebaví vás sport?
Každého nebaví sport, ale pohybu by se měli věnovat všichni. Stačí pár minut denně k tomu abyste dostali svoje záda do formy. Jedním z nejlepších pohybů kterým se můžete věnovat je plavání. I když se plavání učí už na základní škole, jen málo dospělých umí skutečně plavat. Jestli neumíte plavat a chcete posílit záda plaváním, zkuste kurzy. Pro vás je vhodná individuální výuka plavání v Praze, kde si osvojíte základní techniky i plavecké styly.

děti plavání

Plavání doporučují i sami lékaři a fyzioterapeuti, kteří musí ve své pracovní době napravovat skoliózy a povadlé zádové svalstvo mnoha lidí. Zdravá záda jsou potřeba jak pro muže tak pro ženy, pro které je pevný stád těla – a tedy zad a břicha – důležitý i pro případné otěhotnění. Pokud máte zkrácené zádové svaly, můžete mít problémy s početím, protože orgány nefungují tak jak mají. Pamatujte na to a věnujte se svým zádům jak jen je to možné, protože z dlouhodobého hlediska se vám to vyplatí.