Byznys

Taneční kurzy nejsou určeny jen pro dospívající mládež


Tanec je považován za jedno z nejkrásnějších vyjádření lidské sounáležitosti a někteří lidé mu přičítají značný význam i z hlediska uvolnění sexuální energie. Ne, že by při tanci docházelo přímo k pohlavnímu styku, ale mezi mužem a ženou se právě při tanci prolínají energie jejich aury a tito lidé se pak mohou navzájem lépe sblížit. Některé taneční variace dokonce přímo naznačují sexuální propojení a tělesný kontakt, nejblíže tomu jsou latinskoamerické tance, a jestliže pozorně sledujete taneční pár na parketu při jeho produkci, může to ve vás probouzet i erotické fantazie a vášně.

senioři při tanci

Umět tančit je základní lidská dovednost, se kterou se seznamují mladí lidé již v období dospívání, mnozí z vás možná pamatují taneční kurzy, které již za socialismu byly běžnou součástí společenského života, a na něž také navazovaly oblíbené maturitní plesy. Maturanti si tak mohli zatančit mezi sebou anebo vyzvat k tanci členy profesorského sboru. Ne každému se však poštěstilo na maturitním plesu být, anebo zvládat alespoň základní kroky nejznámějších tanců.

společenský tanec

Nemoc a úraz – některým lidem se mohl přihodit v době, kdy taneční kurzy navštěvovali jejich spolužáci a kamarádi, úraz nebo delší onemocnění, a pak už se dotyční k tancování nikdy nedostali. Pokud je to i váš případ a rádi byste se tančit naučili, je možnost přihlásit se do tanečních kurzů pro dospělé. Bude to sice možná postrádat onu atmosféru studentských let, ale jde tu hlavně o to, aby se vám věnoval profesionál – taneční mistr, a abyste z kurzů vyšli se znalostí a schopností tančit nejen polku a valčík, ale i jive, waltz, rumbu, sambu, cha-cha, slowfox, paso doble či quickstep.

Být si jistý na tanečním parketu vám pak může usnadnit i partnerské seznamování anebo účast na podnikovém večírku, kde je důležité být v kontaktu s vašimi kolegy či obchodními partnery.