Byznys

Jak na stěhování těžkých a objemných předmětů


Kdo se stěhuje pouze s osobními věcmi, co lze snadno nastrkat do kartonových krabic, nemusí ani kvůli této akci povolávat stěhováky. Jestliže hmotnost krabic nepřesáhne patnáct kilo, poradí si s jejich přenášením i ženy a snadno je pak převezou postupně na zadních sedadlech svého vozu, nebo si za tím účelem pronajmou přívěsný vozík za tažné zařízení či dodávku. Jakmile se však jedná o větší rozsah prací, spojený s přesunem velkých a těžkých břemen, je čas se na chvíli zastavit, posadit se ke stolu s poznámkovým blokem a tužkou a dělat si poznámky na toto ožehavé téma.

starožitný nábytek

Starožitnosti – starožitné skříně, postele, lustry a další těžké předměty se musí stěhovat vcelku. Jestliže se nedají rozebrat na dílčí části, je to již příležitost povolat do práce stěhovací firmu stěhování v Praze. Problém nastává zejména v domech s centrálním schodištěm bez výtahu, zejména činžovního typu z první poloviny dvacátého století, kde mohou být schody i točité a úzké. Někdy je dokonce výhodnější či přímo nutné spouštět nábytek kladkostrojem z okna či z balkonu.

moderní ložnice

Koberce – koberec dovede pozlobit i zkušené borce. Vtip je zejména v tom, že se dlouhý koberec musí stěhovat srolovaný v jedné lajně, a nesmí se přehýbat, jinak by se mu mohla vytrhat vlákna a toto nevratné poškození by vás možná donutilo koberec vyhodit. Problém je opět hlavně u schodišť, tehdy se stává, že je nutné svinutou roli zvedat do výšky v kolmé poloze vůči podlaze, a u těžkých kusů koberců vysokých hmotností to není legrace.

Spotřebiče – přestěhovat vysokou chladničku se zdá na první pohled náročné, ale ta mnohdy neváží tolik, co výrazně menší automatická pračka. Může vám připadat, že pračku odnesete hravě ve dvou lidech i bez popruhů, a na chladničku si budete muset popruhy pořídit, ale ve skutečnosti to může být přesně naopak. Každopádně je výhodnější přenechat tuto práci stěhovákům, protože netrénovaní jedinci si mohou přivodit i vážný úraz s pobytem v nemocnici a operačním zákrokem.