Byznys

Jak zvládnout stěhování v zimě


Chystáte se ke stěhování a máte jej naplánované do období Adventu, vánočních svátků nebo krátce po Novém roce? Stěhovací firma vás přestěhuje kdykoli, ovšem měli byste tomuto procesu přizpůsobit i vaše počínání. Na co si dát pozor v této době, která není pro stěhování zrovna ideální?

zimní atmosféra

Pozor na náledí

Kdo se stěhuje v zimě, měl by mít v autě připravené pytle s posypovým materiálem, nejlépe s pískem. Může se vám hodit jak u obou nemovitostí, tak i na cestách. Pokud se stěhujete do horské a hůře přístupné oblasti, zřejmě upotřebíte i sněhové řetězy.

V zimě se stmívá již po patnácté hodině

V létě se stěhování přibližuje ideálu, protože Slunce zapadá až kolem 21. hodiny, a tak máte dostatek času vše přemístit do nového bydliště. V zimě se ale začíná stmívat již krátce po poledni a v 16 hodin už bývá tma. Toto může výrazně zkomplikovat situaci v exteriéru, ale i uvnitř domu, kde nejsou k dispozici žádná svítidla, protože je bývalý majitel nemovitosti demontoval.

stěhování v zimě

Neprochladněte

Stěhování v Praze levně je náročný proces nejen na psychiku, ale i na fyzickou kondici, a i když za vás to nejobtížnější vykoná stěhovací firma, budete zřejmě více v pohybu, než kdy jindy, a budete se potit. Pamatujte na vhodné oblečení, které je sice hřejivé, ale zároveň prodyšné. Důležité je, aby váš pot neulpíval na pokožce, kde začne studit, a sníží vám tepelný komfort, což může vést i k prochladnutí. Pamatujte také na vhodnou obuv a pro jistotu si sbalte do pohotovostní tašky na převlečení několik párů ponožek.

Nestresujte se kvůli hladu

Prochladnout a hladovět a ještě se stresovat kvůli spěchu při stěhování je ta nejhorší kombinace. Nachystejte si včas dostatečně velkou svačinu a nezapomeňte také na nápoje, nejlépe minerálku s obsahem hořčíku a ovocné pasterizované stoprocentní koncentráty bez přidaného cukru a konzervantů. Ty rychle zasytí a dodají energii. Zároveň se vyhněte alkoholickým nápojům.