Produkty

Jaký kolagen vybrat, aby vám skutečně pomohl? A jaké jsou základní zdroje kolagenu?


Úloha kolagenu v našem organismu je dost zásadní. Možná jste toho o kolagenu už hodně slyšeli, ale stále nevíte, jaký si vybrat nebo jak jej užívat.

Jaký kolagen vybrat, aby vám skutečně pomohl? A jaké jsou základní zdroje kolagenu?

Je třeba nejprve pochopit, co kolagen vlastně je a jakou má úlohu. Jde o nerozpustnou bílkovinu, která má pro náš organismus zásadní vliv. Tělo si kolagen vytváří samo, ale vlivem stárnutí ho ubývá a tvoří se ho čím dál méně. Méně kolagenu ale tělo nemá jen od určitého věku. Tělo ho začíná vytvářet přirozeně méně zhruba https://www.info.cz/praha/uklid-po-silvestru-zacne-jeste-v-noci-prahu-prijde-na-zhruba-milion-korun-21525.html od pětadvacátého roku života, od padesátého roku už procenta celkově klesají a je to dáno hlavně věkem, ale problémy s pletí nebo klouby se mohou dostavit i dříve, protože kolagenu ubývá i díky nezdravému životnímu stylu. Již jste jistě nejednou slyšeli, že někdo vypadá lépe, někdo hůře kvůli životnímu stylu nebo genům. Přírodu obelstít nejde, ale kolagen se dá i velmi dobře doplňovat.

péče o pleť

K čemu potřebujeme kolagen

Collagen orcacollagen.cz neboli česky kolagen je důležitý zejména pro pleť, klouby ale ovlivňuje i vznik celulitidy a jeho nedostatek se odráží na stavu vlasů nebo nehtů. Jednoduše řečeno, čím méně kolagenu, tím více se tvoří vrásek, kůže vypadá starší a unavenější, nehty ani vlasy dobře nerostou a klouby bolí. U starších lidí je běžné, že používají doplňky stravy k tomu, aby si zlepšili stav kloubů, aby byli lépe pohybliví a aby je každý pohyb tolik nebolel. Kosmetické přípravky s obsahem kolagenu zase zlepšují stav pleti a pomáhají bojovat proti vráskám.

doplněk stravy

Jaký kolagen vybrat?

Co se týče zdrojů kolagenu, přírodní zdroje jsou tři. Uměle se kolagen ani nevyrábí. Máme tedy hovězí kolagen, kolagen vepřový a pak rybí. Kolagen rybí je velmi dobře vstřebatelný a nejčastěji se využívá pro výrobu kosmetických přípravků. Takže rybí kolagen zlepšuje především kvalitu pleti a pomáhá bojovat proti vráskám. Hovězí a vepřový kolagen se pak používá při výrobě doplňků stravy, které jsou vhodné na klouby, a je prokázáno, že pravidelné užívání právě přípravků na klouby s obsahem čistého kolagenu, napomáhá k lepšímu stavu kloubů a pohyb pak nebolí.