Byznys

Máte při stěhování kde zaparkovat


Stěhování je proces náročný na psychiku i fyzickou kondici. Psychika však bývá pod větším tlakem, než nápor na svalovou hmotu vašeho těla, zvláště pokud si na stěhování sjednáte profesionály. Jedním z náporů na vaše nervy se může stát docela obyčejné a podceňované parkování. Kdybyste podnikli stěhování v Praze Stěhování Mamut před čtyřiceti, padesáti lety, s parkováním byste si nemuseli, s výjimkou některých specifických míst, dělat vůbec žádné starosti. Tehdy se totiž na silnicích prohánělo velmi málo aut a rozhodně nebylo pravidlem, že v každé rodině byl nějaký vůz k dispozici, lidé se více navštěvovali a dopřávali si jízdu autem spíše jako sváteční záležitost. Dnes vlastní vozidlo téměř každý dospělý člověk, takže se v jedné rodině mohou sejít tři nebo čtyři automobily.

automobilový provoz v Praze

Vlastnit v rodině tři auta není nic neobvyklého ani podivného, jenže mají kde ta auta zaparkovat? Pražské ulice nejsou nafukovací a výstavba garáží také neřeší problematickou situaci, protože garáže nelze stavět všude, ani podzemní, ani nadzemní. A tak se současná Praha mění na parkoviště před výrobní halou věhlasné automobilky – jedno auto za druhým v téměř každé ulici. A do této situace si někdo z vás usmyslí, že se bude stěhovat.

parkování v Praze

Když jste před půl stoletím stěhovali z Prahy celý byt a náhodou jste zapomněli na parkovací místo, stěhováci s kamionem o kousek popojeli, anebo jste požádali sousedy, aby si přeparkovali, a bylo to, jenže dnes to takto řešit nelze. Musíte požádat městský magistrát o výjimku a rezervovat si parkovací místo předem.

Měsíční lhůta – zapamatujte si důležitou „drobnost“, že se o parkovací místo musí žádat s třicetidenním předstihem, to je totiž zákonná lhůta pro vyřízení tohoto požadavku. Abyste pak nebyli překvapeni, že máte sice zažádáno o místo pro parkování, ale žádost bude vyřízena až dva dny po vašem přestěhování, což už vám samozřejmě nebude k ničemu.