Byznys

Sháníte firemní sídlo?


K tomu, aby se nějaká firma uživila, je potřeba jí zajistit kromě jiného i dost atraktivní firemní sídlo. Protože ono sice záleží i na tom, co a za jakých podmínek která firma nabízí, jenže současně je faktem i to, že se s nějakou nabídkou nedá uspět, pokud ji možní zákazníci nenajdou, ani kdyby byla sebelepší. A firemní sídla jsou tu v první řadě od toho, aby zákazníci měli kde kterou firmu najít, a také aby ji reprezentovala.

Takže firmy musí svá sídla mít. Nevyhnutelně. A tato musí vypadat tak, aby své firmě dodávala glanc, to by nemělo být nic, co by vzbuzovalo pochyby o důvěryhodnosti podniku. Protože jde o obchod a vše, co je pochybné, bývá odsouzeno k nezdaru.

firemní sídlo

Ale kde takové firemní sídlo vzít? Situace neznalý člověk by si mohl myslet, že je to formalita. Že si prostě podnikatel sežene nějaký objekt dejme tomu v nabídce nějaké realitní kanceláře, koupí si ho a firemní sídlo si v něm zřídí. Což ovšem ve skutečnosti vůbec není tak prosté. I tak se sice firemní sídlo sehnat dá, ale je to komplikované a hlavně drahé. Jenom se podívejte, za kolik se prodávají i ty nejhorší ruiny, o reprezentativních nemovitostech už ani nemluvě.

firemní sídlo

A když si někdo z podnikatelů nemůže takové své firemní sídlo dovolit z finančních důvodů nebo ho nesežene v místě, kde by ho chtěl mít, třeba ve městech jako Praha, Brno nebo Ostrava? Pak se dá využít naštěstí i jeho virtuální alternativa. Tedy je možné využít nabídky majitelů některých dobře vypadajících a umístěných nemovitostí zřídit si firemní sídlo u nich. A to tak, že tu podnikatel fakticky nesídlí, ale jen si tu nechává vyzvedávat a zpracovávat poštu plus případně i něco navíc. V takovém případě je totiž virtuální firemní sídlo všechny plně uspokojující a přitom levné. Tedy takové, jaké potřebují začínající a nejen začínající majitelé firem, kteří nejsou zrovna bohatí.