Produkty

Víte co je modré světlo?


Oči máme jen jedny, a pokud přijdeme o zrak, jsme do konce života odkázáni na pomoc okolí. Proto bychom se o svoji oči měli starat a měli bychom dělat všechno proto, aby nám sloužily co nejdéle bez problémů. Některé nemoci očí je možné řešit například antibiotiky nebo operací, ale pokud jde o závažné poranění nebo onemocnění, o zrak přijdeme nadobro.

Svoje oči bychom měli chránit před slunečním zářením pomocí opravdu kvalitních slunečních brýlí. Ideální jsou brýle s polarizačním filtrem, který odráží sluneční záření, ale nemění barvy. Díky tomu vidíme stále stejně, jen s tím rozdílem, že naše oči už neohrožuje sluneční záření. Co se týče brýlí, místě si dávat opravdu pozor na to, jaké brýle kupujete. U brýlí se rozhodně nevyplatí šetřit, takže se nebojte zainvestovat. https://www.w4t.cz/energeticka-eni-by-mohla-zainvestovat-v-africe-vice-nez-pul-bilionu-korun/

žena brýle

Nejen slunce je ale nepřítelem našeho zraku. Ten nám může poškodit daleko více věcí než si možná uvědomujete. Pokrok nelze zastavit a všudypřítomné monitory a displeje jsou také hrozbou pro naše oči. Mnozí lidé tráví sledováním těchto zařízení celé hodiny denně, ať už pro zábavu a nebo v rámci zaměstnání. V obou případech je dobré nosit brýle proti modrému světlu bez dioptrií https://www.luxbryle.cz/cs/36-proti-modremu-svetlu, které dokážou filtrovat příliš mnoho světla a tím ochrání vaše oči.

Modré světlo vyzařují telefony, moderní hodinky, televize, počítače, zkrátka okolo nás je pořád spousta zdrojů moderně světla, které má negativní dopady nejen na oči, které při delším sledování monitorů mohou slzet a pálit, ale i na náš biorytmus. Nedoporučuje se sledovat modré světlo před ulehnutím do postele, protože můžete mát problém s usnutím.

ruce brýle

Pečujte o svoje oči jak nejlépe můžete, protože pokud nebudete nosit sluneční brýle, můžete v pozdějším věku řešit například zákal. Ten jde sice řešit operativně, ale operace je celkem nepříjemná a po operaci máte různá omezení po nějakou dobu, než se oči vrátí do normálu.