Produkty

Bez bazénového příslušenství se váš bazén neobejde


Když si pořídíte docela malý nadzemní bazének, skládací, a čistě sezonního charakteru, předpokládáte, že jej napustíte vodou, a že do ní můžete hned se svými ratolestmi hupsnout. Je to sice lákavé a zcela logické, ale v bazénu se bez údržby voda udrží čistá jen několik hodin. Již druhý den se tu začnou rozmnožovat bakterie, sinice, prvoci a další mikroorganismy, a nádrž se stane po pár dalších dnech prakticky nepoužitelnou. Stěny a dno bazénu se obalí slizem a koupání nebude mít charakter relaxace, ale spíše čehosi podivného, co vás po krátké době donutí vodu opustit a jít za jinou zábavou.

žena v bazénu

Každý rozumný člověk vám napoví, že nádrž je jen základ, a že je třeba ji doplnit bazénovým příslušenstvím. Co vlastně budete nutně potřebovat, alespoň ze začátku?

Filtrace – bazénová filtrace, nejlépe písková, s čerpadlem a filtrační nádobou je základ. Zbavuje vodu mechanických nečistot včetně těch nejjemnějších. A pokud jsou velmi jemné, poslouží vločkovač, který je sloučí do větších vloček.

venkovní bazén

Chemie – příliš mnoho živých organismů vodu na koupání znehodnotí, a proto se používají různé formy dezinfekce. Může to být chlorová i bezchlorová chemie, UV lampa atd. U velkých koupališť je možnost využít samočisticí schopnost vodních rezervoárů vodními rostlinami a planktonem, a to i bez chemie. Součástí chemie bývají také různé testery, změkčovače vody a dávkovací plováky chlorových tablet.

Vysavač – žádná filtrace nedokáže zabránit znečištění bazénového dna, proto se musí v určitých intervalech provádět odsávání nečistot podvodním vysavačem. Ten může být zcela automatický (robotický), poloautomatický anebo ruční. I ruční vysávání dokáže dno bazénu vyčistit důkladně, navíc si dobře zacvičíte, posílíte svalové partie celého těla, zlepšíte imunitní a lymfatický systém a budete mít spolu s nástavcem na teleskopickou tyč i antistresového pomocníka.